قوانین نوشتن اعداد در زبان انگلیسی

قوانین نوشتن اعداد در زبان انگلیسی

Writing Numbers


در این درس با شیوه‌های نگارشی و قوانین نوشتن اعداد در زبان انگلیسی آشنا می‌شوید.

نوشتن اعداد

Writing Numbers

نوشتن اعداد قوانین خاص خود را دارد. برای مثال، برخی شیوه‌های نگارشی می‌گویند که اعداد از یک تا ده باید در جملات به صورت حروف نوشته شوند و از ده به بعد باید به صورت اعداد ریاضی نمایش داده شوند. برخی شیوه‌ها نوشتن اعداد به صورت حروف را قبول ندارند و همه اعداد را به صورت ریاضی می‌نویسند. نکته مهم و قابل توجه این است که اگر متنی را می‌نویسید یکپارچگی آن را حفظ کنید. جملات زیر هر دو صحیح هستند:

I want 5 copies not 10 copies.

اگر متنی که می‌نویسید متن ریاضی نباشد، باید کسرهای ساده را با حروف بنویسید. کسر در زبان انگلیسی با استفاده از خط تیره نوشته می‌شود، مثلا:

One-half of the pies have been eaten.

نکته

اگر کسر ساده نباشد، می‌توان آن را با عدد نمایش داد، مگر اینکه در ابتدای جمله بیایند. به مثال‌ها توجه کنید:

اعداد از صد به بالا، اگر رُند باشند معمولا به صورت حروف نوشته می‌شوند و اگر رُند نباشند بهتر است به صورت عدد نوشته شود. نکته مهم این است که این موضوع یکپارچه باشد. به مثال‌ها توجه کنید:

مثال اشتباه: You can earn from one million to $5,000,000.

مثال اشتباه: You can earn from $500 to $5 million.

مثال اشتباه: You can earn from $500 to five million dollars.

بهتر است اعداد اعشاری به صورت عدد نوشته شود. اعشار در انگلیسی با علامت نقطه نشان داده می‌شود. اگر عدد اعشاری از 1 کمتر باشد، می‎توانید قبل از اعشار، عدد صفر را نگذارید. به مثال‎های زیر توجه کنید:

بهتر است اعدادی که چهار و بیش از چهار رقم دارند، سه رقم سه رقم از سمت راست با ویرگول از هم جدا شوند تا خواندنشان راحت شود، مانند اعداد زیر:

$1,054,210

2,417,592,384

وقتی می‌خواهید اعداد چهار یا بیش از چهار رقمی را با حروف بنویسید از ویرگول استفاده نکنید. اگر عدد اعشار هم داشت، برای نشان دادن اعشار از واژه and استفاده کنید. مثلا عدد $1,054.21 به این صورت نوشته می‌شود:

نوشتن تاریخ

برای نوشتن تاریخ دو روش کلی وجود دارد. یک روش نوشتن ماه به حروف و نوشتن تاریخ به عدد است. روش دیگر نوشتن عدد روز به علاوه حروف th گوشه بالای سمت راست عدد بعد نام ماه به حروف است. به این دو مثال نگاه کنید:

تاریخ اول و دوم و سوم ماه استثنا هستند و هنگام نوشتن به حروف به ترتیب first و second و third نوشته می‌شوند و به عدد، به صورت 1st و 2nd و 3rd نمایش داده می‌شوند.
در متون رسمی، برای نوشتن دهه دو روش وجود دارد. یا یک سال به خصوص را با عدد می‌نویسند و بعدش s می گذارند (1990s) یا فقط دو رقم آخر را می‌نویسند و قبلش علامت آپوستروفی و بعدش علامت s گذاشته می‌شوند. به مثال‌ها توجه کنید:

نوشتن ساعت

ساعت را می‌توان هم به صورت عدد و هم حروف نوشت. وقتی به عدد می‌نویسید بین ساعت و دقیقه و ثانیه دونقطه بگذارید. اگر به حروف می‌نویسید از واژه‌هایی مانند half (نیم) و quarter (ربع) استفاده کنید یا اینکه اعداد را به حروف بنویسید. به مثال‌ها توجه کنید:

Please arrive by 12:30 p.m.

It’s half past seven.

نکته (1)

معمولا به جای 12:00 .a.m و 12:00 .p.m از واژه‌های noon و midnight استفاده می‌کنند.

نکته (2)

همه اعداد از بیست و یک (twenty-one) تا نود و نه (ninety-nine) با خط تیره نوشته می‌شوند.

نکته (3)

اگر ابتدای جمله‌ای با عدد شروع شود، بهتر است با حروف نوشته شود، مثلا:

مطالب مرتبط

بخش قبل
قوانین نوشتن اعداد در زبان انگلیسی
بخش بعد
نرم افزار زبان بیاموز

مکالمه، داستان، واژه آموزی و گرامر در زبان بیاموز

هرچیزی که برای یادگیری انگلیسی لازم داری در نرم افزار بیاموز پیدا میکنی!
  • جعبه لایتنر، انواع فلشکارت و آزمون
  • مکالمه، داستان و آموزش شنیداری
  • گرامر و لغت دانی
  • دیکشنری رایگان آفلاین
همین الان دانلود کن  
دانلود اپلیکیشن آموزشی + دیکشنری رایگان